kosmetologia: +48 731 313 100 stomatologia: +48 535 959 069

Implantologia

CENNIK

  • implant w zależności od użytego systemu 2500+ zł
  • sinus lift -podniesienie dna zatoki 1500+ zł materiał
  • sterowana regeneracja kości 2000+ zł

Implanty zębowe znajdują coraz szersze zastosowanie zarówno przy pojedynczych brakach zębowych jak i całkowitej utracie zębów.

Współpracą z wysokiej klasy specjalistami chirurgii zapewniamy Państwu profesjonalną opiekę w gabinecie Estemedica w trakcie i po zabiegu.

Zabieg wszczepienia implantu zębowego odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po okresie gojenia się implantu i zespolenia z tkanką kostną (trwa to zwykle 3-6 miesięcy) można zamocować na nim ostateczną odbudowę protetyczną: koronę, most lub protezę. Już zastosowanie dwóch implantów pozwala na umocowanie protezy całkowitej, co istotne jest zwłaszcza w przypadku trudnych warunków anatomicznych, gdy taka proteza nie ma szans utrzymania się bez dodatkowych mocowań i pacjent boryka się z trudnościami związanymi z jej stabilizacją na co dzień.

Zasadniczym plusem stanowiącym wyższość implantu stomatologicznego nad mostem protetycznym jest oszczędzenie zębów sąsiadujących z brakiem zębowym.

Implantolog zajmuje się również augmentacją i regeneracją utraconej kości szczęki lub żuchwy, co ma na celu odbudowanie właściwego podłoża pod późniejsze umiejscowienie w niej implantów.

Czasem konieczne jest wykonanie podniesienia dna zatoki szczękowej metodą tzw. SINUS LIFT, minimalnie inwazyjną metodą bez otwarcia światła zatoki szczękowej.

Wszystkie te zabiegi wykonywane są w miejscowym znieczuleniu i pacjent wraca do normalnej aktywności niemal bezpośrednio po zabiegu. Dzięki zabiegom implantacji następuje szybkie odbudowanie estetyki ale także przede wszystkim funkcji narządu żucia. Co ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.