kosmetologia: +48 731 313 100 stomatologia: +48 535 959 069

Ortodoncja

CENNIK

  • aparat Clear Aligner miesięczna terapia 1000
  • retencja 500

W gabinecie Estemedica wady zgryzu leczymy nowatorskim systemem przezroczystych nakładek Clear Aligner. Metoda ta cieszy się dużym powodzeniem ze względu na jej stosunkowo szybkie działanie (5-8 miesięcy) i możliwość zastosowania bez zakładania stałych konstrukcji na zęby.

Pomysł ten powstał dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii i analizy cyfrowej.

Podczas konsultacji lekarz dokonuje weryfikacji czy dana wada kwalifikuje się do leczenia tą metodą. Po dokładnej diagnostyce na podstawie zdjęć i pomiarów modeli, technik wykonuje komplet 3 przezroczystych indywidualnych nakładek o różnej twardości, które pacjent nosi wg określonej kolejności nieprzerwanie (około 20-22 h dziennie) przez kolejny miesiąc. Każda z nich w kontrolowany i przewidywalny sposób powoduje przesunięcie określonej grupy zębów i stopniową korektę zgryzu.

Po trzecim tygodniu podczas wizyty kontrolnej wykonywany jest rejestrat nowej sytuacji zgryzowej i wykonany jest kolejny komplet alignerów. Podczas całego procesu leczenia obserwuje się znikomą uciążliwość w postaci dozowanego nacisku przy założeniu “nowej” nakładki. Sytuacja zgryzowa zmienia się stopniowo, bez powodowania dolegliwości bólowych. Zęby mogą być nitkowane i prawidłowo oczyszczane, mowa ani estetyka nie zostaje zaburzona. Efektywność leczenia tą metodą jest uzależniona od regularności stosowania nakładek. Po zakończeniu leczenia konieczne jest założenie retencji stabilizującej zęby w nowym położeniu.

To doskonała alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Pacjenci zwłaszcza z niewielkimi wadami zgryzu nie mają już dylematu związanego z bardzo długim i uciążliwym leczeniem aparatami stałymi.

Zapraszamy do umówienia wizyty i konsultacji w gabinecie Estemedica.